понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Табло какво што немало до сега: Инсталатерите се простија училиштето на уникатен начин

Последниве неколку години видовме повеќе интересни и невообичанеи таблоа од матуранти и алманаси, но ова табло на кое се сликите од матурантите од едно средно техничко училиште во Србија ги надмина сите.

Тие одлучиле на средината на таблото да стават лист од марихуана за да го одбележат крајот на училишите денови со омиленото растение.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top