среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

„Фамилијата Марковски“ можеше да изгледа сосема поинаку (ВИДЕО)

Насмеани, расположени и полни со приказни – како вистинско семесјтво актерите од „Фамилијата Марковски“ имаа одлично гостување во „Еден на Еден“, а култната епизода со нивното гостување веќе е достапна на интернет.
Силвија Стојановска, Тамара Ристоска, Владимир Петровиќ и Петар Петковски на каучот кај Жаре раскажуваа за тоа како течеше снимањето на хит-серијата и што сѐ се случуваше позади камерите.
Тамара откри по кој инцидент ќе го памети своето прво актерско искуство, Петар, пак, дека дека „Фамилијата Марковски“ можеше да изгледа сосема поинаку, ако не ја придружувал неговата сестра на кастингот за серијата. Ќе има ли втора сезона и кому прво Владимир му откри дека во серијата игра хомосексуалец.
Гледајте „Еден на Еден“ секоја недела од 18:40 часот на „Канал 5“, а отсега секоја епизода на „Јутјуб“ гледајте ја од среда наутро!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top