вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 5 ново

Изложба на дела од Кичевската ликовна колонија во КИЦ

Во ЈУ Културно Информативен Центар – Скопје, во Изложбениот салон – Империјал 2, утре (среда, 1 ноември) во 19:30 часот ќе биде отворена изложба на 24 – та Интернационалана Кичевска Ликовна Колонија. На изложбата ќе бидат презеnтирани дела ( слики и скулптури ) од 21 ликовен уметник од 13 земји во светот.

Изложбата ќе биде отворена до 14. 11. 2017 год.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top