недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 20 ново

Ги разбудил жителите на Дебар Маало: Автомобил „Шевролет“ се забил во дрво во раните утрински часови

Денеска, во раните утрински часови, возило Шевролет со странски регистарски таблички со неконтолирана брзина се забило во дрво на улица Орце Николов, пред зградата на ПУИК во Дебар Маало.

Дел од жителие на населбата на социјалните мрежи коментираат дека биле разбудени од силината на ударот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top