четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 75 ново

Изберете ја омилената постелнина и откријте дали сте просечна, добра или супердомаќинка

Од фотографиите во продолжение, изберете ја омилената постелнина, а потоа прочитајте што открива вашиот избор за вашето „домаќинство“.

1. Изборот на постелнината број еден покажува дека сте многу педантна личност. За вас нема причина дадено нешто да не е на место. На вашето семејство понекогаш му е тешко со вас, но куќата секогаш е добро уредена и подготвена да ги пречека гостите и познаниците. Вашиот дом е апсолутно чист. Тоа е закон за секој и подобро да не се нарушува. Резултатот од тестот ви ја доделува титулата за одлична домаќинка. Но, добро е да не се оди во крајности и премногу високи барања.

2. Изборот на креветот број два покажува дека вашите желби не секогаш се усогласени со реалноста. Вие се стремите да ја направите вашата куќа да изгледа богато и луксузно, но не се грижите за воспоставување вистински ред во неа. Купувајќи скапи предмети, вие не се стремите да се погрижите за удобноста и практичноста на гостите. Во принцип, тоа не ви пречи многу и не му давате многу значење.

3. Изборот на постелнина број три потврдува дека сосема спокојно можете да се наречете добра домаќинка. Вашите домашни работи се радост за вас. Вие чистите, бришете, со задоволство готвите. Нема задача која ќе ве умори. Вашето семејство и гостите секогаш се чувствуваат удобно, пријатно, како дома. Вие сте најдоброто од најдобрите.

4. Изборот на број четири ве дефинира како „50:50“ домаќинка. Вие не сте фан на чистотата и не се занимавате со премногу детали во чистењето. Знаете кога е потребно да се исчисти и тоа ви носи мир и добра атмосфера во домот. За вас главната работа не е богат ентериер, туку семејството, удобноста и вообичаениот ред на нештата. Способноста правилно да ги определите приоритетите, ве прави вистинска домаќинка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top