четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 106 ново

Кои се овие две дечиња?

Не е тешко да се погодат двете дечиња на сликата, нели?

Секако, доколку Ви беше мака да се сетите, тоа се Лидија и Тања Кочовски. Двете сестри кои се познати по своите одлични вокални способности. А и не е чудо ако знаеме дека носат гени од половината од членовите на своевремено мегапопуларниот македонски бенд „Мањифико“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top