среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Трајановски и Мисајловски пазареа во Ѓорче

Кандидатите за градоначалници на општина Ѓорче Петров и на Град Скопје, Владо Мисајловски и Коце Трајановски, денеска го посетија пазарот во Ѓорче Петров. Во придружба на повеќе кандидати за советници во советите на Скопје и општина Ѓорче Петров, разговарале со граѓаните за нивните потреби, идеи и предлози, а истовремено им презентирале дел од проектите во изборните програми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top