среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 61 ново

Фондацијата „Македонско наследство Тодор Александров Ресен“ ќ соработува со фондации од Словенија

Извршниот директор на Фондацијата „Македонско наследство Тодор Александров Ресен“, Никола Митровиќ Бабе, и членови на Фондацијата остварија средба со словенечкиот амбасадор во Македонија, Милан Јазбец. На средбата беше реафирмирана соработката и пријателските односи помеѓу Македонија и Словенија.

„Со неговата екселенција амбасадорот Јазбец разменивме мислења и согледувања за унапредување на соработката на нашата фондација со слични фондации и институции во Словенија“, стои во соопштението од Фондацијата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top