петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

За момчиња и девојчиња: 72 имиња за деца според хороскопскиот знак

Дознајте кои имиња за момчиња и за девојчиња астрологијата ги предлага за припадниците на секој знак.

ОВЕН

Тие се страствени, имаат натпреварувачки дух и сакаат да си постават целите кои ќе ги освојат.

За девојчиња: Аријана, Уна, Деа

За момчиња: Алекс, Бернард, Доминик

БИК

Тие се упорни, треливи и многу практични. Имаат силни креативни инстикти, приземјени се и многу елегантни.

За девојчиња: Лена, Ида, Викторија

За момчиња: Виктор, Еван, Бенјамин.

Близнаци

Со овој знак поистоветуваме интелигенција, амбиција и остар ум. Тие се шарментни и харизматични.

За девојчиња: Софија, Карла, Хана

За момчиња: Елио, Каспер, Габриел

РАК

Емотивни, чувствителни и емпатични и имаат силно изразени заштитнички инстинкти. Сакаат да им помагаат на другите.

За девојчиња: Елвира, Кора, Јулијана

За момчиња: Михаел, Ариан, Јулијан

ЛАВ

Лавовите се горди, храбри и секогаш ги штитат најмилите. Темпераменти се и имаат многу енергија.

За девојчиња: Алмира, Елеонора, Роза

За момчиња: Арон, Ерик, Макс

ДЕВИЦА

Вредни, обзирни, промислени. На време ги извршуваат своите обврски, многу се практични.

За девојчиња: Клара, Агата, Мона

За момчиња: Езра, Хуго, Рафаел

ВАГА

Диполматски насторени и софистицирани. Имаат око за детали и убави работи.

За девојчиња: Анабела, Белинда, Инга

За момчиња: Изак, Себастијан, Рони

ШКОРИЈА

Со шкорпиите се поврзува моќ, страст и харизма.

За девојчиња: Астрид, Арабела, Матилда

За момчиња: Ернест, Бруно, Грегор

СТРЕЛЕЦ

Овие лица ја ценат многу својата слобода. По природа се многу оптимистични, полни со самодоверба и со слободен дух.

За девојчиња: Еда, Летиција, Надја

За момчиња: Ивор, Јона

ЈАРЕЦ

Јарците ги краси амбиција и пожртвуваност. Многу се дисциплинирани, вредни, одлучни и способни.

За девојчиња: Никол, Ирма, Тара

За момчиња: Емил, Грегор, Лукас

ВОДОЛИЈА

Слободоумни, имаат индивидуален пристап во животот.

За девојчиња: Алиса, Фрида, Симона

За момчиња: Арвин, Самир, Дамјан

РИБА

Тие се многу чувствителни личности, полни со емпатија и сочувстуваат со проблемите на другите.

За девојчиња: Амалија, Далија, Сана

За момчиња: Јулијан, Кристофер, Јакоб.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top