недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Рама обу чевли за Трамп (Фото)

Премиерот на Албанија, Еди Рама, кој годинава во неколку наврати се појави во лежерни комбинации со спортски патики и тренерки, денеска за фотографирањето со американскиот претседател Доналд Трамп отстапил од својот лежерен стил.

На фотографијата со Трамп и неговата сопруга, Рама е облечен формално, вклучително и кондури, кои ги заменија неговите патики што најчесто го носи на сите приеми и формални вечери.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top