вторник, 23 октомври 2018 | Вести денес: 4 ново

Медицински сестри суспендирани зашто не можеле да му се нагледаат на алатот на починат пациент

Несекојдневен случај се случил во болница во Денвер кога медицински сестри се суспендирани зашто не можеле да му се изначудат на необично големиот пениц на починат пациент.
Петте медицински сестри кои заработиле суспензија го забележале необично големиот пенис уште додека човекот бил жив, а кога починал, ја отвориле врќатаза да се уверат дека добро виделе.
Меѓутоа, една колешка ги слушнала дека расправаат за големината на пенисот на починатиот пациенти ги пријавила, пишува Дејли меил.
„Нивното однесување, кои ги прекршува нашите правила, навреме е пријавено кај надлежните, вклучувајќи и полиција и Одборот на медицински сестри на Колорадо. Внатрешната истрага резултирала со дисциплонски мерки против сестрите одговорни за инцидентот, а за сето е известено семејството на пациентот“, соопштуваат од болницата.
Медицинските сестри не се идентификувани, како ни починатиот пациент. По сиспензијата четири сестри се вратиле на работа, а петтата во меѓувреме дала отказ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top