недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Дожд и пониски темпрератури – Какво време не чека во септември?

Септември ќе донесе нестабилно време, дожд и пониски температури. Првата седмица од месецот, времето ќе биде нестабилно со сончеви и облачни периоди и температура која ќе се движи околу 30 степени.

Во втората седмица пак, времето ќе биде нестабилно облачно и врнежливо, со пониски температури. Облачното и врнежливо време ќе продолжи во третата седмица од месецот. Тогаш времето ќе биде сончево и стабилно.

Крајот на септември ќе донесе температури кои ќе се движат околу 20 степени и нестабилно време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top