понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Месечна временска прогноза: Какво време не чека во септември?

Нестабилно време, дожд и пониски температури ќе донесе деветиот месец од годината. Почеток на септември ќе донесе вистинска есен во главниот град.

Првата седмица од месецот ќе донесе нестабилно време со сончеви и облачни периоди и температура која ќе се движи околу 30 степени.

Во втората седмица од септември времето ќе биде нестабилно облачно и врнежливо и истото ќе донесе пониски температури.

Облачното и врнежливо време ќе заврши во третата седмица од месецот, таа седмица времето ќе биде сончево и стабилно. Крајот на септември ќе донесе температури кои ќе се движат околу 20 степени и нестабилно време.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top