среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Сакате многу пари во домот-само ставете го ова во неколку агли во куќата

Според Фенг- Шуи потребно е да имате ред во домот и не треба да ги затрупувате аглите и да собирате непотребни работи. Треба да направите место за нови и убави работи во вашиот живот.

Со овој трик ќе привлечете пари во домот, а и позитивна енергија.

Потребно ви е:

– две раце ориз

– 2 стаклени шишиња кои ќе ги затворите

– 6 зрна бибер

Многу е едноставно, само ставете ги овие состојки во стаклени садови кои ќе ги распоредите низ домот. Оризот менувајте го на неколку дена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top