понеделник, 24 септември 2018 | Вести денес: 105 ново

Посебен ритуал секое утро: Ирена Спасовска открива како и почнува денот

Фолкерката Ирена Спасовска открива како започнува еден нејзин ден. Таа се подготвува и за наредни турнеи во Данска и Швајцарија кои ја очекуваат во месец септември, пишува „Репортер.мк“

– Во ова турбулентно време сите имаме слободно време колку што ќе си дадеме самите на себе, вели фолкерката Ирена Спасовска.

Спасовска секој ден го започнува со посебен ритуал.

-За мене е многу битно да станам околу 9 часот, имам еден одреден ритуал, да си исцедам лимон, во пола литар топла вода, кој што секое сабајле си го пијам, потоа следува утринското кафе, турско, кое задолжително ми ги отвара очите, вели фолк пејачката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top