сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 38 ново

Тони стана дедо, Александар доби син

Тони стана дедо, а радосната вест ја објави неговата сопруга Александра. Александар и Ангела се свршија во јануари годинава.

 

Ангела исто како и Александар е актерка, но до свршувачката со Александар не ѝ беше позната на јавноста.

Тони Михајловски стана свекор (ФОТО)

Прво професионално, а сега и проватно Александар чекори по стапките на својот татко. Освен што се определи за истата професија, тој, исто како и Тони, стана татко на млади години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top