четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 46 ново

Се предомисли-целосен пресврт во љубовниот живот на Владо Георгиев!

Минатата година во јуни Владо Георгиев оргнизираше лажна свадба кога на својата девојка Милица Самарџија, со која ја има 11 месечната ќерка Софија, и рече не. Меѓутоа сега ситуацијата се менува.

Како што пишува магазинот Стори, музичарот и неговата невенчана сопруга решија во Херцег Нови да организираат крштевка на ќерката, но и венчавка. Имено, со оглед на тоа дека црквената венчаница, како што пренесува магазинот, е важен документ кој родитлеите би требало да го приложат на увид при крштевката, поп пејачот решил да го промени статусот на вечен ерген.Венчавката и крштевката би требало да бидат извршени во ист ден.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top