четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 47 ново

Груевски со интервју на ТВ Нова вечерва во 20:30 часот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски ќе биде гостин во вечерашното отворено студио на Телевизија Нова со почеток од 20:30 часот.

Еден месец во опозиција, СЈО на врат, куп пријави само за функционери на ВМРО-ДПМНЕ. Се води хајка против партијата или се решава криминал? Како ВМРО-ДПМНЕ сега ќе ги брани интересите на граѓаните и државата? Кој и’ крои капа на Македонија? Има ли план ВМРО-ДПМНЕ како да се врати на власт…

На овие прашања вечерва во отвореното студио на ТВ Нова одговори ќе даде лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top