среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 60 ново

Геј-скандал во Бразил: Фудбалери во соблекувална се оснесувале непристојно (ВИДЕО +18)

Голем скандал го потресе фудбалот во Бразил, иако се работи за нисколигаш, екипатана Спорт клуб гаучо. Четворица фудбалери добија отказ поради мастурбирање во соблекувалната кусо време по завршување на меч. Додека еден снимал, друг фудбалер со рака задоволувал двајца соиграчи.

-Ги исфрливме од клубот, бидејќи ја прекршија дисциплината. Не ме интересира што работат во слободно време, но ова беше во клубот. Ги повикав во канцеларија и им реков дека им се обраќам како татко, а не како претседател на клубот. Им реков одете дома и кажете му ја вистината на семејството, изјави претседателот на клубот, Гилмар Росо.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top