понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 71 ново

Емоции, воздишки и уживање во срцето на Скопје на концертот „Мала Италија патува“

Во срцето на Скопје под отворено небо се одржа Мала Италија патува. Настан на кој Павле Камилоски и Христо Арсовски, двајца автодидактички македонски пејачи, ја претставија шпанската, италијанската и француската култура преку најпознатите канцони, шансони и шпански песни. За време на нивниот настап атмосферата беше преплавена од емоции, воздишки и уживање.

Посетителите на Мала Италија патува ги проследија Павле Камилоски како баритон, Христо Арсовски како драмски тенор, Горан Начевски како баритон, Бисера Чадловска како диригент и камерен оркестар.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top