среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Полјаците со топло изненадување кон младите фудбалери: Добредојдевте, ова е вашиот Тоше Проески (Видео)

Македонската млада фудбалска репрезентација наиде на топло добредојде од домаќините во спортскиот центар во Гдиња каде деновиве течат подготовките за првиот натпревар на Европското првенство, против Шпанија на 17 јуни.

Сето тоа преточено низ прекрасен видео материјал како кратка најава за очекувањата на македонскиот национален тим за овој шампионат.

-Верувам дека нашиот стадион во Гдиња ќе биде среќен за вас, истакна членот на организацискиот комитет на ЕП за Гдиња, Павел Брутел пред селекторот на македонската репрезентација Благоја Милевски, кој возврати: „Искрено се надевам!“.

А, Милевски потоа доби и предизвик од домаќините: Доколку се победи Шпанија да испее песна од најпопуларниот македонски поп-пејач во историјата, Тоше Проески…

-Одличен предизвик, но сепак ќе го пренесам на еден од нашите репрезентативци кој е одличен пејач – низ насмевка се снајде селекторот Милевски.

Екипа.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top