вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Ја пријавил сопругата за исчезната, велешката полиција открила нешто друго

Пред точно една недела во велешката полициска станица, М.Б. (42) од Велес пријавил дека претходниот ден, 18 мај, од дома во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Б.Б. (38).

По преземаните мерки, СВР Велес денеска извести дека потрагата по лицето престанува.

Полицијата утврдила дека на денот кога велешанката „исчезнала“, всушност самоволно ја напуштила територијата на Република Македонија, поради што потрагата за лицето престанува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top