четврток, 18 октомври 2018 | Вести денес: 0 ново

Два продолжени викенди – еве кога ќе одмораме

Петок, па понеделник се следните неработни денови, со што следуваат два продолжени викенди.

Согласно Законот за празници следен неработен ден е 2 јуни, петок, кога граѓаните од православна вероисповед го празнуваат Духовден, поточно петок пред Духовден.

Неработен ден за сите граѓани на Република Македонија, пак, е 25 јуни, понеделник, кога се обележува првиот ден на Рамазан Бајрам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top