понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 71 ново

Забранета снимка: Познат актер ја милува Цеца по градите (ВИДЕО)

Серијата „Тајна на нечистата крв“, која е снимена по романот „Нечиста крв“ на Бора Станковиќ во 1991 година, своевремено предизвика многу контраверзи. Првенствено поради тоа што во овој филм игра пејачката Цеца Ражњатовиќ, но и по сцените со експлицитна голотија.

Серијата се прикажуваше цензурирано, наводно, бидејќи Аркан забранил да се емитуваат овие провокатнивни сцени со Цеца, па целата серија долго време не била емитувана во јавност. Но сепак, по некое видео од филмот се уште останало во архивите, а едно од нив беше објавено неодамна во српските медиуми.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top