петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Ви се допаѓа ли Пенелопе Круз како русокоса?

Актерката Пенелопе Круз, една од најубавите жени на светот, го шокираше светот кога се појави како вистинка русокоса со долга коса.

Познатата бринета Пенелопе, не правеше драстични промени со фризурата, ниту со бојата на косата, а сега ретко кој би ја препознал.

Penelope-Kruz-2

Сепак, иако на многумина им се допаѓа оваа промена, таа не е трајна, Пенелопе носи перика која и е одлично вклопена со шминката и тенот. Промената се должи на потребите за улогата на ликот Донател Версаче во третата сезона на серијата „Амриканска крими приказна (American Crime Story)“, посветена на историјата на познатото семејство.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top