четврток, 22 ноември 2018 | Вести денес: 33 ново

Пролетна генералка во СДС: Заев го мете дворот од „ѓубрето“ кое се противи на Тиранската платформа (ВИДЕО)

Додека Заев на прес-конференции прославува некаква победа на „животот во Македонија“, СДС гние и се распаѓа однатре.

Општинските организации покажуваат непослушност пред конгресот на партијата, а Заев и врхушката на СДС се обидуваат да ги смират стрстите со дисциплина по дикататорска рецептура, односно со „кимјунгунизација на СДСМ“.

sofija kunovska

Доказ за тоа е и избришаниот статус на Софија Куновска, која уште пред изборите се дстанцира од политиките на Заев.

Бунт во СДСМ: Членството револтирано, Куновска поднесе оставка

Членството на партијата станува свесно дека Тиранската платформа не е научна фантастика, туку реална програма која ќе треба да ја спроведува на своја штета а во корист на Албанците и големоалбанската кауза.

„Животот во Македонија“ и „борбата со режимот“ се всушност параван за спорведување на антимакедонската програма, нешто што ниту самиот Заев одамна не го крие, а тие не го видоа додека Заев им ги мачкаше очите дека станува збор за фикција во „главата на Груевски“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top