вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 92 ново

Од крајот на месецов ќе возиме по нова сообраќајница – привршува изградбата на автопатот Демир Капија – Смоквица (Видео)

Автопатот Демир Капија – Смоквица е едно од најголемите градежни достигнувања што Република Македонија ги памети до денес.

Автопатот кој е со должина од 28 километри треба да биде готов до крајот на месецот, пишува Маркукуле.

Видеото кое вчера го објавија од грчката компанија „Актор” која беше изведувач на работите на автопатот, е доказ дека се работи за вистинско совршенство и инженерско ремек дело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top