вторник, 21 август 2018 | Вести денес: 65 ново

Затуровска: Ако е толку добра тиранската платформа, нека си ја спроведат во Албанија

zaturovska-prasanjaПратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Лилјана Затуровска денеска од собраниската говорница порача тиранската платформа да се спроведе во Албанија, каде што и беше составена, па да видиме какви резултати ќе даде.

-Доколку не е толку опасна тиранската платформа, како што велат од СДСМ и од албанските партии, ете нека ја спроведат во Албанија, па, според резултатите, ќе видиме дали е таа опасна или не. Со тоа албанските партии би покажале лојалност кон Зоран Заев и ќе докажат дека нема никаква опасност од уривање на унитарноста на државата – рече Затуровска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top