петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Погледнете го нокаутот за кој што зборува цел свет (видео)

Британскиот ултимејт борец Марк Диакис стана интернет сензација откако за само 30 секунди го нокаутира Финецот Тему Пакален. 30- годишниот Диакис уште на почетокот на борбата направи неколку прекрасни зафати, а потоа со лево кроше го кутна противникот.

Британецот со оваа победа вкупно нанижа 12 во исто толку борби во UFC.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top