сабота, 20 октомври 2018 | Вести денес: 5 ново

Затворен граничниот премин Табановце

 

Поради дефект на систем за електрична енергија граничниот премин Табановце на македонско-српската граница е затворен, соопшти вечерва АМСМ.

Засега нема информации кога граничниот премин ќе биде повторно отворен.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top