петок, 21 септември 2018 | Вести денес: 0 ново

Божинов со солзи се прости од Партизан: Плачам затоа што ми е тешко

 

Бугарскиот напаѓач, кој пред десетина година важеше за еден од најперспективните фудбалери во Европа, Валери Божинов, вчера пред дуелот со Борец се простил од своите соиграчи од Партизан. Со солзи во очите, Бугаринот кој никогаш не го исполни својот потенцијал, пред фудбалерите одржал мал говор пред неговото заминување во Кина каде потишал милионски договор.

– Човек плаче кога му било убаво, а мора оттаму да си оди. Тоа е тоа, фудбалот е таков. Јас навистина ја засакав Србија и Партизан, истакнал Божинов меѓу другото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top