понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 95 ново

Скандал во Солун: Навивачите на Партизан и ПАОК ја присвоија Македонија (ФОТО)

Навивачите на солунски ПАОК и белградски Партизан, кои се збратимени навивачки групи, вечерва во Солун навиваа со заеднички сили и праќаа пораки до спортската јавност, меѓу кои и низа политички.

solun640

„Православни браќа“, беше еден од слоганите, после можеа да се видат транспаренти од типот „Македонија е грчка, Косово е Србија“, пораки од навивачите на Паок и Партизан.

slikamak6

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top