понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Малиот победник: Мајкл дознава дека е посвоен

majkl dete se raduva

Нема нешто поискрено од детската радост, а реакцијата на тригодишниот Мајкл доаѓа откако дознава дека официјално станал член на семејството Браун.


Можеби никогаш нема да претпоставите по фотографијата, но Мајкл до неодамна бил многу срамежлив и повлечен. Малку пред Божик завршила постапката за посвојување и тој и официјално станал член на семејството Браун, а на фотографијата е прикажана неговата реакција.
Мајкл поминал повеќе од две години, т.е. 832 дена во три старателски семејства, за конечно да си добие дом.
Фотографијата ја објавила Дежијана, една од неговите сестри.
„Кога спие со мене, ме буди велејќи ми дека е среќен“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top