понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 114 ново

Маскирани лица ограбиле казино во Битола

Околу 100.000 денари се украдени од казино во Битола, лоцирано на улицата „Климент Охридски“.

Кражбата се случила рано утрото, околу 5:15 часот, откако две непознати маскирани и вооружени лица со пушка, извршиле разбојништво над вработената и насилно ги одзеле парите по што го напуштиле местото на настанот- соопштија од МВР.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите како и целосно расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top