понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 70 ново

Се сврши Серена Вилијамс

Серена Вилијамс се сврши за еден од основачите на социјалната мрежа „Редит“. Американската тенисерка во форма на песна му рече „да“ на своето момче Алексис Оханијану, и пораката ја објави на својот профил на „Редит“. Таа откри дека биле на патување во Рим каде што и била побарана за сопруга. Освојувачката на 22 гренслем-титули одлично ја криеше врската од медиумите по сагата со шпекулациите дека е во блиски односи со тренерот Патрик Муратоглу.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top