недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 51 ново

Едни поинакви новогодишни елки

Украсена елка е најзначајната декорација за новогодишните и  божиќните празници, но некои неконевенционални инспирации кои денес ви ги претставуваме, би можеле да ги заменат зелените елки со лампиони.

Инспирирајте се од овие примери, кои ќе ви помогнат да направите малку поинакво божиќно дрво за својот дневен простор, спална соба, канцеларија или било каде, а сигурно многу ќе ве развесели.

hgtv-wooden-card-display-tree-1

giles-miller-cardboard-min1

etsy

confetti-pop6430-curbly-1

branch-contemporary-tree-on-kickstarter

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top