недела, 23 септември 2018 | Вести денес: 2 ново

Дилара се забавува во Скопје (ФОТО)

ertan-saban-2

Во јуни годинава македонскиот актер Ертан Шабан, кој на нашата поширока јавност ѝ е познат по улогата на Александар Македонски во серијата „Збогум Румелија“, стана турски зет, а преубавата злобница од серијата „Парампарче“, Дилара, односно турската актерка Ебру Озкан, стана наша снаа.

Ертан живее и работи на релација Скопје-Истанбул, а на социјалните мрежи објавува и по некоја фотографија од Скопје и дружбите со пријателите и колегите, но и со семејството.

 

ertan-saban

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top