петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Скопјанец стана милионер

Скопјанецот С. Б. се израдува на 19. МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ на ДВЛМ. Добивката вредна 1.439.448 денари ја  освои во Спорт Лаиф Трејд, Топанско 2 во Скопје на 7ми ноември во 18 :22.

Најновиот милионер на ДВЛМ е од Скопје. Тој одлучи да остане таинствен. Информацијата С. Б. ја споделил единствено со својот пријател, со кој се забавувале заедно. Добивката не ја очекувал, иако често игра на видеолотариските терминали. Во моментот кога се случил среќниот момент, се изненадил. Веќе следниот ден, заедно со својот пријател, пристигна во просториите на Државна видеолотарија за да го подигне среќниот чек на добитниот износ од 1.439.448 денари. Планот како ќе ги троши парите сеуште не го направил.

Добивките ЏЕК ПОТ, Државна Видеолотарија на РМ ги стартуваше на 1ви јуни годинава. Добивките се постигнуваат со учество на ВЛТ игрите на среќа. МИНИ ЏЕК ПОТ добивките се во вредност од 5 илјади до 10 илјади денари, додека најпосакуваната МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивка е вредна од 1.200.000,00 до 1.800.000,00 денари. Досега под мотото Играј за забава, освоени се 19 Милионер Џек Пот добивки во вкупен износ од 25.249.169 денари. Покрај нив, освоени се и 2300 Мини Џек Пот добивки.

Државна видеолотарија на 12 октомври под мотото Играј за забава, го започна промотивниот караван во чии рамки носи многу изненадувања, подароци и забава за сите играчи на видеолотариските терминали ширум Македонија. Досега реализиравме промоции во Скопје, Прилеп, Битола, Кичево, Гостивар, Тетово, Македонски Брод, Охрид, Струга, Куманово, Крива Паланка и Кратово. Следнава недела се дружиме со вас на:

  • 11.16 во Струмица и Ново Село
  • 11.16 во Дојран и
  • 11.16 во Валандово

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top