понеделник, 20 август 2018 | Вести денес: 68 ново

„Викиликс“ ќе објави документи за американските претседателски избори

asanz

­ „Викиликс“ ќе објавува документи за американските претседателски избори до 8 ноември, изјави основачот на групата Џулијан Асанж.

Изјавата ја даде во долгоочекувано обраќање преку видеолинк во театарот „Болксбухе“ во Берлин за да ја одбележи 10-­годишнина на „Викиликс“.

– „Викиликс“ се надева дека ќе објавува документи секоја недела во следните 10 седмици – изјави Асанж.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top