вторник, 18 септември 2018 | Вести денес: 91 ново

Гужва на патарините и граничните премини

granica guzva bogorodica

На автопатот од граничниот премин Табановце до граничниот премин Богородица утринава е зголемен интензитетот на сообраќајот во правец на север, инфомираат од АМСМ.

Авто мото сојузот на Македонија соопшти дека на патарините Стоби, Отовица и Романовце присутен е поголем број возила. Зголемена фреквенција на возила е забележан и за излез од Македонија на граничните премини Табановце и Богородица.

Од македонска страна за влез и излез од државата можни се задржувања до 20 минути.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top