петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 73 ново

Асанж најави нови тајни документи за Клинтон пред изборите

Основачот на Викиликс, Џулиан Асанж рече дека пред американските претседателски избори ќе бидат објавени нови документи поврзани со кандидатката на Демократите Хилари Клинтон.

Тој смета дека тие би имале големо влијание на резултатот при гласањето, најавувајќи дека еден документ е многу „неочекуван, интересен и дури и забавен“. Асанж за каналот Фокс Њуз соопшти дека Викиликс во моментов „чешла“ илјадници страници документи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top