петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 76 ново

Градови во кои ви плаќаат за да живеете

Постојат многу места во светот каде властите, поради бројни причини, им плаќаат на луѓето надоместок само за да живеат во одредени градови. Мала популација, потреба за одредени професии, голем одлив на млади лица, зголемување на наталитетот и слично се само дел од причините поради кои градските власти се решиле на овој чекор.

Ова се само седум од нив:

4025655-Nebraska_College_of_Technical_Ag_5-1469703953-650-5a55c74dda-1469812896

Куртис, Небраска, САД

4025705-Depositphotos_4817099_l-2015-1469702870-650-9f4cfa665b-1469812896

Саскачеван, Канада

4025755-Depositphotos_15605629_l-2015-1469701907-650-4bbf6ae20c-1469812896

Алјаска, САД

4025805-Depositphotos_11899132_l-2015-1469698610-650-a194865650-1469812896

Детроит, Мичиген, САД

4025855-Depositphotos_109174756_original-1469703824-650-5af82795d9-1469812896

Утрехт, Холандија

4025905-Depositphotos_78898174_l-2015-1469703628-650-daccd0ddd3-1469812896

Понга, Шпанија

4025955-Depositphotos_44993893_l-2015-1469703262-650-5e7bfda998-1469812896

Нијагарини водопади, САД

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top