сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 18 ново

ГДОМ во Кичево: Народот бара избори!

Мирен собир во Кичево вечерва организираше ГДОМ. Голем број граѓани се собраа да го поддржат собирот и порачаа дека се залагаат за избори на 5 јуни со цел излез од политичката криза во Македонија.

gdom-kicevo1

Кичевчани бараат избори сега сметајќи дека само тоа е начинот за излез од кризата. Поддржувачите на ГДОМ додаваат дека само преку демократски начин на избори може да се надмине целата ситуација и му порачаа на лидерот на СДСМ Зоран Заев дека нема да дозволат да ја разнебити Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top