сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 74 ново

Огледалата од Украина стигнаа и на протестите во Скопје (ФОТО)

Сценариото на протестите организирани од СДСМ и СОРОС се повеќе наликува на украинското сценарио кое го најавуваше лидерот на опозицијата Зоран Заев. Насилните демонстранти, по примерот од Киев на протестите покрај боја за уништување на спомениците кои се симбол на македонската историја започнаа да носат и огледала.
ogledalo na most

Оваа слика која можеше да се види на вчерашните протести на мостот Гоце Делчев е веќе видена слика и тоа токму на протестите во Украина. На ист ваков начин со вперени огледала кон погледот на полициските службеници протестираа и демонстрантите во Киев, како метод за притисок врз безбедносните сили.
ogledalo kiev

Ова веќе е премногу исто за да биде само случајност.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top