вторник, 16 октомври 2018 | Вести денес: 33 ново

„Прв до врв“ на Бадник

Утре ќе се одржи првото искачување на Водно, во рамките на манифестацијата „Прв до врв“. Стартот е во 9 часот пред основното училиште „Кочо Рацин“. Јануарскиот „Прв до врв“, втора година по ред, ќе биде во знакот на празникот и кршењето лепче со паричка.

Настанот има рекреативен карактер, а натпреварувачкиот „Прв до врв“ е планирано да се одржи на 22 мај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top