четврток, 22 март 2018 | Вести денес: 99 ново

Со љубов, Симон – Love, Simon

love-simon

Жанр:
комедија, драма, романса

Режија:
Грег Берланти

Актери:
Ник Робинсон, Џенифер Гарнер, Џош Духамел, Кетрин Лангфорд, Александра Шип

Заработка:
11,5 милиони долари

Top