среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 112 ново

Тригодишно девојче од Прилеп починало од труење со храна

brzapomos2_48

Тригодишно девојче било донесено мртво во Медицинскиот центар во Прилеп. Утрово околу 8 часот во Полициската станица – Прилеп од Медицинскиот центар било пријавено дека кај нив била донесена почината тригодишна Анета Реџеповска од Прилеп. Првично докторите се сомневаат дека се работи за труење од храна.

Ќе биде извршен увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top