вторник, 14 август 2018 | Вести денес: 83 ново

Жарко Башески на светската изложба во Прага „Храбриот Нов Свет” (галерија)

Познатиот македонски скулптор Жарко Башески, синоќа во еминентниот изложбен простор Докс во Прага, присуствуваше на отворањето на светската изложба „Храбриот Нов Свет“, каде е застапен со својата позната скулптура „Адам“, помеѓу дваесетина врвни скулптори од сите пет континенти.
DSC_0213
Изложбата ќе биде отворена до јануари 2016 година. 
DSC_0225
DSC_0199

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top