среда, 24 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Манџукиќ го одби Манчестер јунајтед и се сели во Јувентус

Марио Манџукиќ ќе биде новиот напаѓач на Јувентус, а хрватскиот интернационалец претходно ја одбил понудата на Манчестер јунајтед.

Според информациите на италијанските медиуми, преселбата на Манџукиќ од Атлетико Мадрид во Јувентус е завршена работа, а тој ќе биде претставен во Торино во понеделник.

Трансферот е вреден 18 милиони евра, со тоа што Манџукиќ ќе потпише 4-годишен договор со Јувентус и ќе заработува по 4 милиони евра годишно.

Mario-Mandzukic-Darijo-Srna-Italy-Croatia-Gro_2780742

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top