петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 91 ново

Јакимовски: Смешно е партиски човек кој стои зад лидерот на СДСМ да формира натпартиско тело

Смешно е тоа што партиски човек кој постојано стои зад лидерот на СДСМ и постојано е кандидат на таа партија да кажува дека ќе формира натпартиско тело, вели претседателот на партијата ГРОМ и поранешен функционер на СДСМ, Стевчо Јакимовски, во Дневникот плус на Канал 5.

-Очигледно дека СДСМ проценува дека неговата сила на е доволна, се обидуваат да создадат некој фронт  којшто ќе го шират се со цел да добива повеќе сојузници во оваа нивна битка, којашто очигледно не им дава ефекти, какви што тие очекуваат, смета Јакимовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top